Lista pięciu pomysłów na marzenia psiarza w 2021 roku.

Rok 2020 minął, przeszłość pozostaw historykom, przypomnij sobie tylko dobre chwile ze swoim psem. Najlepsze co możesz zrobić w nowym roku, to zaplanować go. Jak ma wyglądać życie Twoje i Twojego pieska w 2021 roku?

W tym wpisie rozmarzymy się razem. Pomyśl, czego byś pragnął w relacji ze swoim zwierzakiem? Konkretnie, jak chcesz spędzić z nim ten rok? Co chcesz wspólnie robić?
Czerwony piesek da Ci kilka pomysłów.

Najważniejsze w spełnianiu marzeń, jest mieć konkretny cel!

1. Szacunek.

Każdy z nas chce być szanowany. Szanowany przez męża, dzieci, przyjaciół, współpracowników, szefa. Jednak, zastanawiałeś się, czy Twój pies Cię szanuje? Często myślimy nad tym, w jaki sposób zachowujemy się wobec psa. Martwimy się, czy nas rozumie, mamy wyrzuty sumienia, gdy w emocjach nakrzyczymy na niego.

Ja chcę mieć szacun u mojego psa. Chcę żeby okazywał mi szacunek w codziennych sprawach, zwyczajnym życiu razem. Wielu psiarzy pozwala swoim psom na więcej, niż pozwoliłoby ludziom. Ja nie chcę rozszerzać swoich granic, tylko dlatego, że pies mnie nie szanuje.

Gdy wychodzimy na spacer chciałbym, żeby nie przepychał się przede mnie. Chcę, żeby spokojnie poczekał, zanim się ubiorę, a nie pchał się na mnie. Chcę, żeby spokojnie siedział i czekał, gdy daję mu miche. Nie pozwolę, żeby na mnie skakał i warczał!
Życzę sobie nie ciągnięcia na smyczy i nie skikania na mnie. Nie wolno mnie podgryzać, nie wolno mnie lekceważyć.

Jeśli chcesz wyegzekwować szacunek, już teraz zrób krok przybliżający Cię do dobrego wychowania pieska. Tym pierwszym krokiem może być subskrypcja strony czerwonypiesek.pl, będziesz informowany poprzez wiadomości e-mail o nowych wpisach dotyczących szkolenia psa. Dzięki tej regularnej dawce wiedzy, przyswajanej stopniowo, spełnisz swoje marzenie o psim kompanie idealnie grzecznym. (Przycisk subskrypcji znajdziesz po lewej stronie, zrób to teraz, inaczej zaraz wyleci Ci z głowy.)

Ja okazuję psu szacunek i wymagam tego samego, ty też możesz.
Rispekt!

2. Podróże.

Marzysz o podróżach, ale zawsze Cię coś blokuje? Zaplanuj je już dziś! W swoich planach możesz, jeśli chcesz uwzględnić swojego pieska. Jest wiele wspaniałych miejsc, które możecie odwiedzić razem. Po to mam psa, żeby spędzać z nim czas. Jest częścią rodziny. Chcę, żeby towarzyszył nam jak najczęściej, również na wakacjach.

Jest mnóstwo pięknych miejsc w Polsce, gdzie z łatwością będziecie mogli cieszyć się swobodą bycia razem. Często od wspaniałej przygody, dzieli was tylko kilka godzin jazdy samochodem. Możesz nauczyć psa podróżowania. Co więcej możesz pokazać mu, że podróże są wspaniałe i na widok samochodu, Fafik będzie wpadał w szał radości.

Wiele psów kocha podróżowanie.

Możesz pojechać z psem za granicę, na prawdę, da się to zrobić. Ogarniesz temat, jeśli bardzo tego chcesz. Znajdziesz sposób, a jeżeli trzeba, pójdziesz na kompromis, ale osiągniesz cel.

To nie jest tak, że czegoś nie możesz. Najczęściej po prostu musisz bardzo tego chcieć i działać – to daje gwarancję sukcesu.

3. Sport.

Chciałbyś uprawiać sport ze swoim psem? Zawsze zazdrościłeś ludziom startującym w zawodach posłuszeństwa, biegów przełajowych z psem, czy na torze przeszkód? Nic prostszego! Czerwony piesek daje Ci dzisiaj swoje błogosławieństwo na spełnianie marzeń!

Zawsze wydawał się dla Ciebie nieosiągalny poziom, który reprezentują zawodnicy trenujący daną dyscyplinę sportową ze swoim psem? Otóż zdradzę Ci sekret! To są tacy sami ludzie, jak ty i to są takie psy, jak Twój. Znajdź trenera, zacznij trening, przejdź szkolenie. Znajdź sposób, żeby osiągnąć cel.

Jasne, może nie od razu zostaniecie zawodowcami. Gwarantuje jednak, że Twoje małe sukcesy z pieskiem, dadzą Ci taki sam zastrzyk szczęścia, jaki złote medale dają profesjonalistom. A w przyszłości, kto wie, może trening z psem i uczestnictwo w zawodach będzie Twoim kluczem do szczęścia?

4. Gadżety.

Może Twoim marzeniem jest jakiś wspaniały, drogi gadżet dla psa. Spoko, masz prawo marzyć o zwykłej rzeczy. To nic złego. Widziałeś jakąś super zabawkę, którą chciałbyś się pobawić z Fąfelkiem? A może wpadła Ci w oko jakaś bajerancka smycz? Legowisko z trzema psimi pokojami, piętrem i balkonem za tysiaka? Nie ma sprawy, kupisz to co chcesz.

Już teraz załóż specjalną skarpetę, do której będziesz odkładał część zarobków. Oblicz ile potrzebujesz i w jakim czasie, będziesz mógł kupić wymarzoną rzecz. Potem zostanie tylko trzymać się planu i poczekać.
Do dzieła!

5. Piesek.

Czytasz tego bloga, bo kochasz psy i marzysz, żeby mieć swojego? Masz już psa i chcesz, żeby miał kompana? Uwielbiasz obserwować bawiące się zwierzaki i chcesz móc to robić na co dzień? Może masz 5 psów, ale zawsze chciałeś mieć 6?
Da się zrobić!

Już dzisiaj wybierz rasę swojego psa. Sprawdź ile kosztuje taki piesek, albo przejrzyj ogłoszenia adopcyjne. Jeśli nie masz hajsu, to wróć do metody ze skarpetą z poprzedniego punktu. Nawet pies z adopcji wymaga wkładu kasiorki. Nie jest to jednak argument przeciwko posiadaniu psa, jest to argument za zarobieniem dodatkowego, ekstra szmalu.

Chcę szczeniaczka!

Nie słuchaj rad pomocnych “wujków dobra rada“, jeżeli chcesz mieć szczeniaka, powinieneś go mieć. Ma to być wielki mastif? OK! Może kochający bieganie husky? Skoro tego pragniesz, to tak!
Ludzie odradzają Ci spełnianie odważnych marzeń, bo sami wolą pozostać w swojej strefie komfortu. Często nieświadomie zniechęcają Cię do sięgnięcia po szczęście. Ja Ci mówię:

Bądź odważny, dasz sobie radę!

Oczywiście, zaznaczam, jeśli bierzesz odpowiedzialność za jakiegoś zwierzaka, zrób wszystko co możliwe, żeby zapewnić mu szczęście i dobrobyt. Nie ma wymówek!
Zdobądź wiedzę potrzebną do szczęśliwego życia z psem. Czytaj książki, strony internetowe, oglądaj filmy instruktażowe. Nie ma lekko, za marzenia trzeba płacić.

Za każde marzenie trzeba zapłacić – czasem, energią, pracą, kaską. Czasami czymś jeszcze. Uwierz mi jednak – to się opłaca! Na tym polega życie.
Życzę wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń i samych sukcesów na rok 2021.


Zapraszamy na darmowe szkolenie on-line: "Jak skutecznie szkolić psa, aby zajmowało to, jak najmniej czasu". KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się za darmo. Za uczestnictwo w szkoleniu otrzymasz aż 3 darmowe e-booki!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Discover more from Czerwony piesek

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading