8 oznak psiej miłości do Ciebie.

Pies i człek to zwierzęta różne, dlatego też różnie okazują uczucia. Dla Ciebie ważne jest wiedzieć, czy Twój piesek Cię kocha? Pewno, że ważne. Nauczę Cię jak to rozpoznać miłość psa.

1. Wracasz do domu, a tam szaleństwo radości.

Jeżeli po powrocie do domu czeka na Ciebie rozentuzjazmowany piesek, to znaczy, że wasza miłość jest w rozkwicie. Czekał długie godziny na Twój powrót, więc ty również okaż mu miłość. Pobaw się z nim, pospaceruj, daj smakołyka. Jeśli wracasz, a on się boi, albo jest obojętny, może to oznaczać, że miłość słabnie.
Jeżeli jednak przy powitaniu ogonek robi helikopter, a biodra kręcą się, jak na karnawale w Rio, to znaczy, że tęsknota była wielka, a wasza relacja jest super, ekstra.

2. Gapi się na Ciebie maślanym wzrokiem.

Pies, który uwielbia swojego przewodnika, lubi się na niego patrzeć i często nawiązuje z nim kontakt wzrokowy. Zwróć uwagę – jeśli Twój Fąfelek patrzy się na Ciebie z czułością i wydaje się być całkowicie rozluźniony, to jest to miłość, niech skonam!

3. Szuka kontaktu ciałko do ciałka.

Psy to zwierzęta stadne, tak jak my, dlatego lubią kontakt fizyczny. Zakochany kundel (rasóweczka też), będzie kładł się obok Ciebie na kanapie, opierał mordkę na Twoim kolanku, dotykał Cię noskiem, opierał się o Twoją nóżkę. Piesek, który Cię kocha, odsłoni brzuszek, żebyś go tam pomasował.
Większość psów lubi głaski pod brodą, na klatce piersiowej, za uszkami i przy łopatkach. Nie przepadają z kolei za przytulaskami, klepaniu, głaskaniu po czubku głowy.
Oczywiście każdy Fafik jest inny, więc zwróć uwagę na mowę ciała swojego psa, bo może ma odmienne upodobania.

miłość psa
Kocham Cię i chcę być bliziuteńko.

4. Gdzie pójdziesz, tam i ja za Tobą.

Łazi za Tobą krok w krok? Czujesz psi oddech na swoich piętach?
Wspaniale!
Twój pies Cię kocha, to pewne!
Mimo, że czasem jest to irytujące, łatwiej będzie Ci zachować spokój, gdy następnym razem potkniesz się o zwierza. Zamiast krzyknąć “o kurczę!“, zawołasz “Ja Ciebie też“.

5. Lizu lizu.

Pies, który kocha liże – po rączkach, po buzi, po łydkach. Cóż, wiesz, że przed chwilą nosił w paszczy końskiego bobka, ale skoro to z miłości…

miłość psa
A ty całuj mnie…,
psie!

Więcej w temacie lizanie: Pies mnie liże, czy ja też powinnam go polizać?

6. Za miłość mą oddam Ci wszystkie skarby.

Psy, tak jak ludzie, gdy kogoś kochają chcą mu nieba przychylić i dać wszystko co najlepsze. Dlatego Twój pies przynosi Ci najfajniejsze zabawki. On chce, żebyś mógł się z nim pobawić i żebyś był dzięki temu szczęśliwy. Doceń, gdy następnym razem przyniesie Ci starą dętkę od roweru – to tak jakby przyniósł Ci bukiet róż.
Zachęca Cię do zabawy, przynosząc bawidełko, bo bardzo Cię lubi i lubi spędzać z Tobą czas. Nie ignoruj go, kochaj równie mocno i baw się równie wesoło.

7. Okazuje swoje wsparcie.

Twój zwierz jest Twoim przyjacielem i on też o tym wie. Z tego powodu, gdy masz gorsze dni i jest Ci smutno, pies przychodzi Cię pocieszyć. Potrafi świetnie odczytać Twój nastrój i ma olbrzymie zasoby empatii, którą chętnie Cię obdarzy. Jest to dowód miłości, pokazuje że jest z Tobą na dobre i na złe.

8. Daj powąchać.

Jeśli pies kocha Ciebie, to kocha również Twój zapach. Dlatego, gdy Cię akurat nie ma, bierze sobie Twoje buciki, albo skarpeteczki, albo majteczki i oddaje się wspaniałemu obrzędowi wąchania. Zapach ten pozwala mu jakoś przetrwać te pięć minut rozłąki, gdy akurat siedzisz na kibelku.
Ciesz się z pogryzionych najków, albo adasiów, to tylko znak, że miłość kwitnie.


Zaufaj swojej intuicji, przecież w Twojej naturze jest umiejętność odczytywania mowy ciała. Gdzieś tam w środku jest ta zdolność i to właśnie ona pozwoli Ci wiedzieć kto Cię kocha.
Ja wysyłam Ci moje ukochania.


Zapraszamy na darmowe szkolenie on-line: "Jak skutecznie szkolić psa, aby zajmowało to, jak najmniej czasu". KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się za darmo. Za uczestnictwo w szkoleniu otrzymasz aż 3 darmowe e-booki!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *