Dlaczego podstawą dobrej relacji z psem jest szczęśliwy przewodnik?

przewodnik

Szczęśliwy przewodnik, któż to taki? Hmm, no to normalnie TY! Ewentualnie ty w niedalekiej przyszłości. Po pierwsze wierzę, że pies potrzebuje mieć swojego lidera – przewodnika, na którym będzie mógł polegać. Po drugie wierzę, że każdy wkładając odrobinę wysiłku może stać się przewodnikiem. Po trzecie wiem, że najlepszym przewodnikiem dla psa, jest szczęśliwy przewodnik.

Dlaczego musisz być szczęśliwa? Powiesz “a co Ciebie, albo psa obchodzi, moje szczęście?”, a no obchodzi. Chcę, żeby moi czytelnicy byli szczęśliwi i przesyłali mi dobrą energię. Pies chce, żeby jego przewodnik był szczęśliwy i przesyłał mu dobrą energię. Proste.

Szczęście jest niezbędnym elementem Twojej relacji z psem.

Trzeba żebyś była szczęśliwa. Szczęśliwy człowiek jest spokojny, opanowany, uśmiechnięty. Takiej osoby w swoim życiu potrzebuje Twój pies. Dzięki tej wewnętrznej harmonii, będziesz wychowywała swojego psa metodami pozytywnymi i nie będziesz przejmowała się niepowodzeniami. Dzięki temu ty i Twój Fafik unikniecie frustracji, złości, nerwów, krzykliwości. Szczęśliwa osoba, nie uzależnia swojego szczęścia od tego czy pies nauczy się idealnie sztuczki, czy też nie. Bo taka osoba już jest szczęśliwa, nic nie może wytrącić jej z równowagi.

W osiągnięciu szczęścia pomoże Ci spacer i ten artykuł: Dlaczego spacer z psem, to najlepsza rzecz jaką możesz dla siebie zrobić?

Szczęście ludzkie bierze się z wnętrza.

Najciekawsze jest to, że szczęście to Twoja decyzja. Codziennie decydujesz, jak reagować na dobre i przykre sytuacje. Najwspanialej zrobisz, gdy będziesz jak najmocniej doceniała dobre rzeczy w swoim życiu, a ignorowała te złe. Nie pozwól złym sprawom wejść do Twojej głowy, a będziesz szczęśliwa.

Szczęśliwy przewodnik jest konsekwentny i opanowany.

No i co z tego, że Fąfelek jeszcze nie załapał o co chodzi z tym aportem? Ja nadal konsekwentnie będę go uczyła. A jak się zfajda na kanapę, to nadal jestem opanowana. Taki jest szczęśliwy przewodnik. Jesteś jak skała, stabilna i nieugięta, jesteś jak morski przypływ konsekwentna i przewidywalna. Asertywna, a zarazem współczująca i wybaczająca, prawdziwa szczęśliwa przewodniczka.

Utrzymuj balans w swoim i psim życiu. Idealnie wyważ porcje ćwiczeń, dyscypliny i miłości. Bądź jak bogini sprawiedliwości Temida z zasłoniętymi oczami, gotowa zawsze wydać sprawiedliwy wyrok swojemu pieskowi. Wprowadzaj zasady, masz ku temu prawo jako szczęśliwy przewodnik, co więcej, pies od Ciebie tego oczekuje. Pies chce poznać granice, dlatego tak często je sprawdza, próbuje wybadać na ile może sobie pozwolić. Szuka swoich limitów i patrzy na Ciebie, żebyś mu te limity wprowadziła i ich pilnowała.

Sprawdź, jak wykorzystując swoją wewnętrzną energię stać się przewodnikiem idealnym: Wykorzystaj swoją wewnętrzną energię i zostań przewodnikiem!

szczęśliwy przewodnik to gwarancja pewnego siebie psa.
Limity? Phi…

Nie spaceruj z psem, ty go prowadź.

Jesteś przewodnikiem, to przewódź! Przewódź na spacerze, a nie szwendaj się bezcelowo. Dla Twojego psa wyjście z gniazda ma mieć cel, trzeba coś przedsięwziąć! I on patrzy w Twoją stronę, on chce, żebyś pokazała mu dzisiejszą misję. Co trzeba zrobić. Jeśli po prostu łazisz po parku, to nie dziw się, że pies sam sobie znajduje zajęcie. Obszczeka ludzi, pogoni wiewiórkę, poskacze na kogoś. Coś musi przedsiębrać, od Ciebie zależy co. Może równie dobrze aportować kilka razy, ale pokaż mu, że Ci na prawdę zależy na tym, żeby przyniósł do Ciebie aport. Bo ty POTRZEBUJESZ tego aportu, jak najszybciej. Pies może czegoś dla Ciebie poszukać, albo wskoczyć na murek, albo biegać z Tobą jak najszybciej. To wszystko dla Ciebie, on chce to dla Ciebie zrobić. Dla swojego przewodnika. Tylko musisz mu pokazać, że ty tego potrzebujesz. Pies chce czuć się potrzebny.

spacer szczęśliwego przewodnika z psem.
Jakie dzisiaj czeka nas zadanie, moja przewodniczko?

Naucz się gadki z psem.

Twoim – szczęśliwego przewodnika, obowiązkiem jest nauczyć się psiego języka. Dobry przywódca potrafi rozmawiać ze swoimi podwładnymi. Wiedza jest niezbędna dla dobrej relacji z psem. Instynkt jest ważny, ale instynkt należy podpierać wiedzą. Musisz wiedzieć, nie możesz udawać, że wiesz. Nie wystarczą wskazówki koleżanki, ani sąsiadki. Nie wystarczy, że kiedyś miałaś psa. Musisz się uczyć, Twój pies od razu wyczuje, czy posiadasz “wiedzę”, czy tylko ściemniasz.

To wszystko jest łatwe dla takiej wspaniałej osoby jak ty. Jesteś już szczęśliwa. Spokojna. Odważna. Wszystko dla Ciebie jest możliwe.

Dbaj o siebie,


Zapraszamy na darmowe szkolenie on-line: "Jak skutecznie szkolić psa, aby zajmowało to, jak najmniej czasu". KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się za darmo. Za uczestnictwo w szkoleniu otrzymasz aż 3 darmowe e-booki!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Discover more from Czerwony piesek

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading