Jak fajnie bawić się z psem? Możee zapasy…?

zabawa z psem

Bawić się z psem – zdaje się nic prostszego. Każdy to potrafi. Jednak czy zastanawiałeś się, jak wpływa na psa zabawa, którą dla niego wybrałeś? Czy zdajesz sobie sprawę z zagrożeń, wynikających z nieprawidłowej zabawy?

Zabawa i dla psa i dla człeka jest rzeczą naturalną. Najintensywniej bawimy się w wieku dziecięcym, jednak zabawa zostaje z nami do końca życia. Podobnie jest u psów. Jako duże dzieciaczki lubimy zabawy z naszymi psami. Cieszy nas wspólne, aktywne spędzanie czasu. Dzięki zabawom zacieśniamy więzi społeczne i wzmacniamy relację z naszym pieskiem.

Prosty sposób, jak bawić się z psem – zapasy.

Udajemy, że się bijemy!
Wszystko jest super, ekstra dopóki takie symulowane walki nie wydostaną się spod kontroli. Dla psa udawana walka to jedna z najbardziej naturalnych zabaw. Już w wieku szczenięcym uczy się dzięki niej granic, mowy ciała, kontroli siły gryzienia, a także po prostu walki.

Możesz bawić się ze swoim Przytulaskiem w zapasy, ale miej na uwadze kilka spraw.
Macie ze swoim psem, różne techniki walki. On gryzie, ty walczysz rękoma. Dlatego zwracaj szczególną uwagę, żeby zabawa nie była nazbyt intensywna. W euforii Twój pies może zacząć gryźć za mocno i zrobić Ci krzywdę. Niekiedy zwyczajnie przypadkiem, jego ostre zęby przetną Twoją skórę.
Psy zapominają się w zabawie tak jak ludzie, ponoszą ich emocje i czasami mogą zrobić coś czego nie planowały.
Ty też nie bądź zbyt ostry, przecież nie chcesz uczyć swojego pupila agresji.
Pamiętaj, jeśli zabawa nie jest przyjemna dla dwóch stron, należy ją przerwać.

Bawić się z psem w zapasy.
Zabawa z psem w zapasy pięknie wzmacnia waszą więź.

Najlepiej uskuteczniać zapasy z użyciem zabawki. Może to być pluszowy miś. Dzięki temu obrywa misiek, a Tobie nie grozi odgryzienie ręki.
Przepychanki, delikatne ataki, odbieranie sobie zabawki, przytrzymywanie jej – zaufaj swojej intuicji, to łatwizna.
Raz Ty wygrywasz, raz piesek. To jest walka fair play, jak trzeba to daj mu trochę fory.

Rozpoczęcie i zakończenie zabawy.

Ważna sprawa, żebyś to ty zaczynał zabawę i ją kończył. Nie wolno dać sobą manipulować i na każdą zachciankę pieska reagować! Nie bawimy się zawsze, gdy Niuniusiek ma na to ochotę!
Fajnie jak skończymy zabawę zanim pies się znudzi. Dzięki temu następnym razem, też chętnie będzie się bawił.

Gdy piesek zachowuje się nieprzyzwoicie, na przykład za bardzo się nakręca, trzeba zapasy przerwać. Najlepiej nauczyć go krótkiej komendy ,,stop”. Potem zabierz zabawkę i ignoruj przez chwilę psa, czyli zabieram zabawki i idę do domu!

Moja Fibi uwielbia ostre naparzanko. To nie jest typ dziewczyny do przytulania. Gdy akurat nie śpi i nie je, myśli tylko o tym, komu spuścić dzisiaj łomot. Zabiła już mojego kapcia, skarpetę i gumowego kurczaka, a czuję że jeszcze nie pokazała na co ją stać.

Sprawdź również inny wspaniały rodzaj zabawy: Jak bawić się z psem szarpakiem?

Nie zapominaj o zabawie, ona Cię uszczęśliwi.


Zapraszamy na darmowe szkolenie on-line: "Jak skutecznie szkolić psa, aby zajmowało to, jak najmniej czasu". KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się za darmo. Za uczestnictwo w szkoleniu otrzymasz aż 3 darmowe e-booki!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Discover more from Czerwony piesek

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading