Płeć psa – wybrać chłopca, czy dziewczynkę?

płeć psa rasy husky

Czy w ogóle płeć psa ma jakiekolwiek znaczenie? Czy są jakieś różnice oprócz tych czysto fizycznych? Pewka, że są. To jest jednak ważna sprawa, żebyś wybrała płeć psa, którą będziesz uważała za bardziej Ci odpowiadającą. Jeśli masz już wybraną płeć, kto wie, może jeszcze zmienisz Fafika na panią Fafikową (albo odwrotnie). Żartuje, wiem, że nie oddałabyś tego nicponia. Ale może kiedyś jeszcze taką decyzję – suczka, czy pies – będziesz musiała podjąć. Tak czy inaczej wiedza Ci się przyda.

Lepsza suczka, czy pies?

Nie ma lepszych, czy gorszych VIP’ów, wszystkie są wspaniałe i kochane. Po prostu jednym ludziom bardziej będzie odpowiadała suczka, innym pies. Żeby dokonać wyboru trzeba wiedzieć, czym to te Fąfelki od Fąfuszek się różnią.

Łał: Lęk separacyjny u psa. 9 sposobów na zapobieganie.

Pan pies – samiec

Psi Panowie mają większą tendencję do dominacji, stanowczości, nieposłuszeństwa, agresji. Bierze się to z wyższego poziomu testosteronu w ich organizmach. Oczywiście nie jest to reguła, a takie cechy zależą w dużej mierze od charakteru danego osobnika, jego doświadczeń w okresie szczenięcym, czy w końcu szkolenia.

Zauważ, że wyższy poziom testosteronu może wpływać na większą pewność siebie psa. Psy pewniejsze siebie sprawdzą się lepiej, jako psy obronne, stróżujące, tropiące czy wykonujące inne trudne zadania.

biegnę do suczki
Cóż za korzystnie wyglądająca suczka,
postanowiłem, że do niej pobiegnę.

Wiadomka, samczyki lubią uganiać się za suczkami. Niekiedy do tego stopnia, że staje się to dużym problemem. Jednak tendencje do ucieczek z miłości są różne. Bywa i tak, że piesek nie szczególnie interesuje się Paniami.

Pan pies może mieć gorsze samopoczucie z powodu niezaspokojenia swoich potrzeb seksualnych. Szczególnie w okresie wiosennym, gdy hormony buzują. Reakcje na brak miłości fizycznej u psów są różne: wycie, nadmierne pobudzenie, brak apetytu, bezsenność. Oczywiście znowu, część psów nie ma w ogóle takich problemów, a większość odczuwa jedynie lekki dyskomfort.

Sporo powyższych problemów bierze się z samczego libido i wysokiego poziomu testosteronu. Rozwiązaniem niekiedy może być kastracja. Jest to jednak zabieg mocno wpływający na cały psi organizm, dlatego zanim się zdecydujesz rozważ wszystkie za i przeciw: Kastracja – zalety, wady, czy i kiedy to zrobić?

Pani piesek – suczka.

Generalnie suczki są łagodniejsze, posłuszniejsze i bardziej przyjazne. Pamiętaj jednak, że w tej chwili mocno generalizuje! Jest mnóstwo łagodnych psich samców, a jednocześnie są też agresywne suczki. Powtarzam – to jak pies się zachowuje w największym stopniu zależy od szkolenia, które przeszedł i od jego doświadczeń życiowych.

Suczce może zdarzyć się tak zwana ciąża urojona. Będzie uważała jakąś zabawkę za swoje dziecko. Są to jednak sporadyczne przypadki.

W trakcie cieczki suczka krwawi i brudzi dom. Można kupić jej wtedy specjalne majteczki. Podczas spacerów będzie wabiła psy, które bardzo będą chciały z nią kopulować. Wtedy należy być czujnym i odganiać nieproszonych absztyfikantów. Oczywiście ryzykiem u niekastrowanej i niesterylizowanej suczki jest niechciana ciąża. W razie niedopilnowania małolaty trzeba będzie zaopiekować się szczeniakami i zapewnić im nowy dom.

Suczka mająca “te dni” może być drażliwa i jej zachowanie może ulegać okresowo wahaniom. Mają na to wpływ hormony, których poziom zmienia się w ciągu roku.

Ej, pacz! Po co bawić się z psem? Sprawdzaj, czytaj, pytaj.

Płeć psa, którą wybrać?

Very Important Piesek
Very Important Piesek

Wiesz, to zależy tylko od Ciebie. Pewnych różnic chyba nie muszę tłumaczyć. Pies sika na stojąco i lubi obsikiwać wszystko wokół. Trzeba pilnować, żeby nie siknął na cudzą własność. Mojej znajomej zdarzyło się, że jej pies obsikał jedną Panią, za którą nie przepadał. Także może być niesympatycznie czasami.

Suczki są mniejsze od samców tej samej rasy i ogólnie mają delikatniejszą budowę.
Samce mogą niekiedy brudzić w domu, albo w gościach, chcąc zaznaczyć swoje terytorium.

No i różnica podstawowa. Pieski mają siurdaczki i jajka, a suczki mają pipinki. Niektórzy ludzie nie lubią widoku psich klejnotów. Innym nie podobają się pipinki. Ale o tej różnicy chyba słyszałaś wcześniej?

Pozdrawiam na wesoło,


Zapraszamy na darmowe szkolenie on-line: "Jak skutecznie szkolić psa, aby zajmowało to, jak najmniej czasu". KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się za darmo. Za uczestnictwo w szkoleniu otrzymasz aż 3 darmowe e-booki!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Discover more from Czerwony piesek

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading