Jedna fajna metoda, żeby pies trzymał się blisko Ciebie.

Smaczki sprawiają, że pies jest blisko Ciebie

Lubisz, gdy pies jest blisko Ciebie? Chcesz móc spokojnie spuścić psa ze smyczy i nie martwić się o uciekinierstwo? No wiesz, żeby uzyskać efekt orbitującego psa, trzeba włożyć trochę pracy w waszą relację. Jednak jest jedna łatwa metoda…

Chcesz psa na niewidzialnej smyczy? Daj mu smakołyka!

Nie kumam zupełnie, dlaczego ludzie wychodzą z psem na spacer bez smakołyków. Oczywiście smakołyków dla psa.

Nie wyobrażam sobie wspólnego spędzania czasu z psem, bez pysznych przekąsek dla niego. Piszę o tym w moim ebook’u Aktywny spacer z psem. Wychodząc z VIP’em musisz być uzbrojona. Szczęśliwy przewodnik na spacerze bez smaczków, jest jak żołnierz w bitwie bez amunicji!

Pomijając już nawet jakiekolwiek szkolenie, czy trening posłuszeństwa. Po prostu, jeśli chcesz, żeby pies zwracał na Ciebie jakąkolwiek uwagę podczas spaceru, częstuj go smakołykami. Tak, nawet za darmo.

No może nie całkiem za darmo. Bo na pewno wyczaisz sytuacje, w których Twój Fafik zachował się dobrze i możesz go wtedy nagrodzić. Jeśli coś, w jego zachowaniu, spodobało Ci się, to daj mu smaczka! Tak po prostu.

Nie musisz być ekspertem w szkoleniu psa – to najłatwiejszy na świecie trening. Przykładowe sytuacje, w których możesz nagrodzić psa smakołykiem:

 • Pies idzie obok Ciebie.
 • Wrócił na Twoje zawołanie.
 • Ominął ludzi nie skacząc na nich.
 • Grzecznie bawił się z innym pieskiem.
 • Nie zjadł śmieciuszka.
 • Pozwolił się zapiąć na smycz.

Jak widzisz, są to sytuacje z codziennego życia. Nie musisz nawet wydawać żadnych komend! Nie musisz być psim trenerem!

Sprawdź również: Pies mnie liże, czy ja też powinnam go polizać?

Relacja pies – szczęśliwy przewodnik na najwyższym poziomie.

Ja rozumiem, wydaje Ci się to przekupstwem. No bo Fąfelek ma mnie kochać bezwarunkowo, a nie dlatego, że mu daje smaczki. Hej, nie myśl w ten sposób! Twój piesek, to prosty zwierzak, nie rozumie przekupstwa. Po prostu chętniej przebywa z kimś, kto go dobrze traktuje.

Dzięki częstemu nagradzaniu, wasza relacja będzie wspaniała. Pies chętniej do Ciebie przyjdzie i nie będzie się oddalał.

Widzę na spacerach ludzi, którzy wciąż coś wymagają od swoich psów:

 • Nie jedz tego!
 • Zostaw to!
 • Nie drap!
 • Chodź tutaj!
 • Przestań!

Czy powyższe warknięcia sugerują przyjacielską relację? Dlaczego pies ma chcieć być w pobliżu? Skoro nigdy nie dostaje uczciwej zapłaty za dobre zachowanie? Tacy ludzie się dziwią, że pies się nie słucha. Hola! Ja też bym się Ciebie nie słuchał. No i trzymałbym się raczej z daleka.

A wystarczyłoby trochę głasków i trochę smaczków. Musisz dać psu szansę na bycie dobrym psem. Tą szansą jest nagroda – smakołyk.

Ja chcę smaczka
Kto chce smaczka łapka do góry!
A może palec pod budkę?
Hmm…

Ok, nie przesadź, bo nadejdzie psia grubość.

Wiadomka, smaczki są kaloryczne i w dużych ilościach mogą prowadzić do otyłości. Dlatego rozdając sporo ekstra kąsków, pamiętaj aby zmniejszyć obfitość dań głównych. Psia grubość jest równie niebezpieczna, jak ta ludzka. Siadają stawy i kręgosłup, grozi cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, itd.

Wybierz odpowiednie smakołyki. Na rynku dostępnych jest sporo różnego rodzaju ciastek do nagradzania psów. Niestety wielu producentów proponuje zwykły badziew, który nie nadaje się do jedzenia dla szanującego się VIP’a.

Zasada jest dosyć prosta – im więcej mięska w smaczku, tym lepiej. Jakiekolwiek żarełko z przeważającą ilością zbóż jest dla psa niewskazane. Może dla królika? Pies ma jeść mięso.

Możesz przygotować smakołyki sama. Weź surowe mięsko, pokrój w cienkie plastry i wysusz w piekarniku (5-6 godzin w temp. 60-70 stopni z termoobiegiem). Takie przekąski będą super zdrowe.

Sprawdź również: 4 fajne ćwiczenia dla psa, który ciągnie na smyczy.

Nagradzanie – fajna metoda na to, żeby pies trzymał się blisko Ciebie.

Łatwiejszej metody nie ma. Oczywiście, samo nagradzanie nie zapewni nam idealnego psa, który zawsze będzie przy nas. Nie rozwiążemy tym wszystkich problemów behawioralnych. Jednak nagradzanie może być tym pierwszym krokiem w drodze do wspaniałej relacji i bliskości.

Miej dzisiaj wspaniały dzień,


Zapraszamy na darmowe szkolenie on-line: "Jak skutecznie szkolić psa, aby zajmowało to, jak najmniej czasu". KLIKNIJ TUTAJ i zapisz się za darmo. Za uczestnictwo w szkoleniu otrzymasz aż 3 darmowe e-booki!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *